Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 31.10.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za to miejsce Jego przebywania i modlitwy oraz polecamy fundatorów i budowniczych naszej świątyni Bożemu miłosierdziu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych, we wtorek Dzień Zaduszny i w czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, B.
  3. W poniedziałek, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i wspólnego różańca.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych możemy zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz.
  5. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
  6. Różaniec za zmarłych z wypominkami od 2 do 8 listopada o godz. 1800. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800 z modlitwą za zmarłych.
  7. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych w dniach od 2 do 8 listopada. Warunki ogólne to: intencja zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej /gdy grzech ciężki konieczna spowiedź/, przyjęta komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencje Ojca świętego, a warunek szczególny to nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do tej pomocy naszym zmarłym oczyszczającym się w czyśćcu.
  8. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  9. W czwartek od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwałość powołanych.
  10. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 w ramach różańca za zmarłych modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  11. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  12. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  13. Dzieci, które zbierały obrazki z nabożeństw różańcowych przyjdą z książeczkami po nagrody do zakrystii w niedzielę 7 listopada po Mszach św.
  14. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2022 w cenie 5 zł. i „Modlitewnik za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”, w twardej oprawie i z dużą czcionką, w cenie 10 zł.
  15. Przy cmentarzu ustawiona jest przyczepa na którą prosimy wrzucać tylko liście, które będą wywiezione na kompost. Znicze i inne śmieci prosimy wrzucać do kubłów. Serdecznie dziękujemy za uszanowanie tej prośby.
  16. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.