OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia  Kościoła 30.10.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za to miejsce Jego przebywania i modlitwy oraz polecamy fundatorów i budowniczych naszej świątyni Bożemu miłosierdziu.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę Dzień Zaduszny i w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, B.
 3. We wtorek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i wspólnego różańca.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych możemy zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz.
 5. W środę Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
 6. Różaniec za zmarłych z wypominkami od 2 do 8 listopada o godz. 1800. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna o godz. 1800 z modlitwą za zmarłych.
 7. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego, ofiarowanego za zmarłych, w dniach od 2 do 8 listopada. Warunki ogólne to: intencja zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej /gdy grzech ciężki konieczna spowiedź/, przyjęta komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencje Ojca świętego, a warunek szczególny to nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do tej pomocy naszym zmarłym oczyszczającym się w czyśćcu.
 8. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 9. W czwartek od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwałość powołanych.
 10. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 w ramach różańca za zmarłych modlitwy do Serca Pana Jezusa.
 11. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 12. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
 13. Dzieci, które zbierały obrazki z nabożeństw różańcowych, przyjdą z książeczkami na ostatnie nabożeństwo w poniedziałek i po zakończeniu nabożeństwa otrzymają nagrody.
 14. 19 listopada odbędzie się w naszym Sanktuarium Konferencja Naukowa Apostolstwa Dobrej Śmierci pt. „Jest nadzieja bo jest Niepokalana”. Plan jest na plakatach, szczegółowe informacje i zgłoszenia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 15. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2023 w cenie 7 zł. i książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
 16. Przy cmentarzu ustawiona jest przyczepa na którą prosimy wrzucać tylko liście, które będą wywiezione na kompost. Znicze i inne śmieci, szczególnie plastiki, prosimy wrzucać do kubłów. Serdecznie dziękujemy za uszanowanie tej prośby.
 17. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, można w nim zakupić kawę i ciasto.
 18. Do wieczności odszedł Alfons Dróbka l. 69, zam. Kaczochy, pochodzący z Walentynowa. Wieczny odpoczynek…. .

  Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.