OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 13.11.2022 r.

 1. Dziś przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa: „Chrystus dla Was stał się ubogim”. Zatroszczmy się przede wszystkim o osoby potrzebujące pomocy z naszego najbliższego sąsiedztwa. Obchodzimy również XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obejmijmy Kościół na Ukrainie naszą modlitwą i ofiarą.
 2. Również dzisiaj o godz. 1645 Msza św. środowisk trzeźwościowych na rzecz Hospicjum w Złotowie. Dlatego wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec będą o godz. 1800.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak. i w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny Dz. i M.
 4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramenty od godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 5. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Adorację Najświętszego Sakramentu – Wieczór Uwielbienia.
 6. W sobotę Msza św. o godz. 1830 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.   
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Liturgiczny. Za wspólne odmówienie, przed Najświętszym Sakramentem, Aktu Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas nastąpi to po Sumie odprawianej o godz. 1000. Natomiast na Mszy św. o godz. 1500 modlimy się w intencji Chóru „Magnificat” przez wstawiennictwo św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 9. Również w przyszłą niedzielę będziemy uroczyście obchodzili jubileusz 35-lecia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Polsce. Z tej okazji o godz. 1200 Msza św. dziękczynna, a po niej koncert światowej sławy zespołu „Affabre Concinui”. Kazania wygłosi ks. Bogdan Kulik MSF – duszpasterz ADS, a po Mszach św. możliwość zapisu do Apostolstwa Dobrej Śmierci i nabycia materiałów informacyjnych. Serdecznie zapraszamy.
 10. W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ksiądz proboszcz uczestniczy w Radzie Prowincji MSF w Bąblinie i na spotkaniu w Warszawie.
 11. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
 12. W sobotę19 listopada odbędzie się w naszym Sanktuarium Konferencja Naukowa Apostolstwa Dobrej Śmierci pt. „Jest nadzieja bo jest Niepokalana”. Plan jest na plakatach, szczegółowe informacje i zgłoszenia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na nowy rok w cenie 7 zł.
 14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium. W przyszłą niedzielę taca tzw. inwestycyjna na remont dachu nad starym klasztorem.
 15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.