Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  21.11.2021 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Góreckiego MSF, który przyszedł do nas z Ciechocinka. Będzie posługiwał w domu rekolekcyjnym i w sanktuarium. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.
  2. Dzisiejszą niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny.
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc migrantom z Białorusi i na pomoc katolikom w Libanie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, Dz. i M. i w środę wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Pr. i Towarzyszy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zachęcamy do duchowego przygotowania się przez uczestnictwo w Mszach św. roratnich i przez oczyszczenie duszy z grzechów w sakramencie pokuty. Na Mszy św. o godz. 800 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć w zakrystii i w kruchcie za dobrowolną ofiarę.
  6. W tym roku roraty dla dzieci będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1830. Dzieci przychodzą z lampionami i przynoszą podpisane serca z dobrymi uczynkami. Na końcu Mszy św. roratniej będą losowane figurki Matki Bożej.
  7. W środy i w piątki będą głoszone, na Mszach św. roratnich o godz. 1830, katechezy o prawdach wiary.
  8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  9. W poniedziałek 22 listopada rozpoczyna się Wielka Nowenna za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. Zakończy się w dniu 30 listopada w 430 rocznicę urodzin św. Andrzeja. Należy odmówić Litanię do św. Andrzeja Boboli i przyjąć komunię św. wynagradzającą za Polskę, o Boże błogosławieństwo i ochronę dla Ojczyzny. U nas wspólne modlitwy o godz. 1745 przed różańcem. Zapraszamy do udziału w Nowennie.
  10. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. W czasie Adwentu będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  12. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do udziału, od I Niedzieli Adwentu, w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. W inicjatywę można włączyć się, przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając pod choinką. U nas w bazylice choinka stanie przy ołtarzu z trumienką Matki Bożej. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Nie zapomnijmy o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii i w kruchcie można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2022 z terminami spotkań w cenie 5 zł.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.
  15. Dziękujemy za wszystkie ofiary na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka obdarza wszystkich darczyńców potrzebnymi łaskami.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.