XXXVII FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „MARIA CARMEN 2020” W GÓRCE KLASZTORNEJ

W dniach od 3 do 5 lipca 2020 roku zapraszamy na kolejną edycję naszego Festiwalu Piosenki Religijnej „MARIA CARMEN” do Górki Klasztornej. To szczególne miejsce na krajeńskiej ziemi, które osobiście obrała sobie Maryja, niech po raz XXXVII rozbrzmiewa muzyką, pieśnią i modlitwą…

Każdy, kto choć raz przybył do Górki i spojrzał w oczy Pani Góreckiej, nie zapomni tego na długie lata. To Matczyne spojrzenie daje spokój i siłę… przynosi ukojenie.

Podobnie – każdy, kto choć raz brał udział w Festiwalu Piosenki Religijnej – nie zapomni tego na długie lata. Atmosfera tego miejsca i sama obecność Maryi Matki, dawały poczucie bezpieczeństwa i radości wykonawcom, uczestnikom i gospodarzom tego miejsca.

Jeśli znowu pragniesz przeżywać kilka dni w takiej atmosferze modlitwy, radości i przyjaźni…jeśli chcesz znowu spojrzeć Matce głęboko w oczy, a może po prostu masz kilka wolnych dni na początku lipca – ZAPRASZAMY NA FESTIWAL do Górki Klasztornej.

ZAPRASZAMY NAJPIERW WSZYSKIE ZOSPOŁY, SCHOLE I SOLISTÓW, DZIECIECE I MŁODZIEŻOWE AKTUALNIE DZIAŁAJACE PRZY PARAFIACH DO RYWALIZACJI NA SCENIE GÓRECKIEGO AMFITEATRU I WYŚPIEWANIA PANU BOGU NAJPIĘKNIEJSZYCH PIEŚNI. PRZESŁUCHANIA ODBEDĄ SIĘ W SOBOTĘ.

ZAPRASZAMY wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w historycznych już festiwalach na przestrzeni przeszło trzydziestu lat jego istnienia w różnych formach.

Przyjedź, zobacz jak zmieniło się to miejsce, jak pozmieniali się ludzie, z którymi kiedyś dzieliłeś pole namiotowe, czy pokój w Domu Pielgrzyma.

Do udziału w Festiwalu ZAPRASZAMY RETRO zespoły i solistów do WIECZORU RETRO WSPOMNIENIA, który odbędzie się w piątek 3 lipca b r. od godziny 1930. Mogą zgłaszać się zespoły, schole, soliści – którzy w poprzednich latach występowali na naszym festiwalu do 2002 roku.

Czekamy na Was w Górce!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2020 r.

• 3 lipca - zapraszamy uczestników na Uroczystą Eucharystię o godz. 1830 rozpoczynającą tegoroczny festiwal. Po Eucharystii – RETRO wieczór wspomnień. Podczas tego wieczoru zaprezentują się nam zespoły, schole i soliści, którzy brali udział w festiwalowych zmaganiach w latach 80-tych, 90-tych i późniejszych, a którzy pragną dać świadectwo młodym pokoleniom, aby nie ustawać w Śpiewaniu Panu najpiękniejszych pieśni… Na ten wieczór, jak i na cały Festiwal, zapraszamy również poprzednich SZEFÓW, którzy organizowali to przedsięwzięcie oraz Członków JURRY. Gościem Honorowym tego wieczoru będzie założyciel i ojciec Festiwalu – ks. Jan Czekała MSF.
  • 4 lipca - od godziny 10.00 rozpoczniemy przesłuchania zgłoszonych uczestników. W konkursie mogą brać udział zespoły i schole (młodzieżowe i dziecięce) działające przy parafiach, duszpasterstwach akademickich i seminariach duchownych. Wieczorem - Eucharystia, po której będzie ogłoszenie wyników, koncert laureatów i na zakończenie - koncert zaproszonej Gwiazdy.
  • 5 lipca - Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar FESTIWALU. Będziemy dziękować Bogu i Matce Góreckiej za wszystkich uczestników, dobrodziejów, darczyńców i przyjaciół. Za ogrom dobra, które będzie

UWAGA!!!

Pośród najstarszych uczestników festiwali zrodził się też pomysł, aby przyjeżdżać własnymi środkami podróżowania i zamieszkania tzw. CAMPERAMI. Serdecznie zapraszamy również to środowisko! Postaramy się przygotować teren. Kiedyś były to namioty, a dziś trochę większe „mieszkanka” – może wygodniejsze.

Jeżeli zatem kiedykolwiek uczestniczyliście w Festiwalu Piosenki Religijnej „MARIA CARMEN” w Górce Klasztornej – czekamy na Was!

Zgłaszajcie się i zjawiajcie!

Ks. Janusz Jezusek MSF

Dyrektor Festiwalu oraz Misjonarze Św. Rodziny z Górki Klasztornej

• Informacje i zgłoszenia przez stronę internetową: www.gorkaklasztorna.com
  • Email: festiwalmariacarmen@gmail.com
  • Tel. +48 515 364 937
  • Adres:
  • Festiwal Maria Carmen
  • Rataje 48
  • 89-310 Łobżenica

REGULAMIN

1. XXXVII FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „MARIA CARMEN 2020” odbędzie się w najstarszym polskim sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej (woj. Pilskie) w sobotę dniach 3-5 lipca 2020 r.
  2. Szczegółowy program festiwalu będzie podany po zakwalifikowaniu wykonawców.
  3. W konkursie mogą brać udział zespoły, schole i soliści w kategoriach młodzieżowej i dziecięcej. Wykonawcy zgłaszają się do 15 czerwca 2020 r. przez stronę internetową gorkaklasztorna.com. W tym roku można zgłosić swój udział do WIECZORU RETRO WSPOMNIENIA, który odbędzie się w piątek 3 lipca br. od godziny 19 30. Mogą zgłaszać się zespoły, schole, soliści – którzy w poprzednich latach występowali na naszym festiwalu do 2002 roku. Zapraszamy również te zespoły, które nie występowały na naszym festiwalu, a działają przy parafiach chociażby okazjonalnie, tzw. zespoły „wiekowe”, w kategorii 40+ i starsi członkowie zespołów.
  4. Zgłoszenie – należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy podany na stronie, w miarę możliwości nagranie demo.
  5. O dopuszczeniu do konkursu wykonawcy zostaną poinformowani do dnia 22 czerwca 2020.
  6. Organizatorzy zapewniają:
    • pełne nagłośnienie mikrofony, wzmacniacze instrumentalne.
    • noclegi i wyżywienie (za opłatą)
    • możliwość próby akustycznej.
    • pole dla CAMPERÓW
  7. Konkursowe przesłuchania będą oceniane przez jury festiwalowe.
  8. Nagrody w konkursie:
    • kategoria zespołów młodzieżowych (trzy kolejne miejsca)
    • kategoria zespołów dziecięcych (trzy kolejne miejsca)
  9. Wyróżnienia konkursowe:
    • za najlepszą piosenkę Maryjną
    • nagroda publiczności
  10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do innego podziału nagród .
  11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji nagranych materiałów, dokonania nagrań i ich rozpowszechniania.

REJESTRACJA ARTYSTÓW

GALERIE ZDJĘĆ