Śpiewajcie Panu najpiękniejsze pieśni...

Na dawnym trakcie bursztynowym, prowadzącym z Nakła do Kołobrzegu, w przepięknym dębowym gaju usytuowana jest maleńka miejscowość Górka, zwana też Górką na Krajnie lub Górką Klasztorną. W tymże gaju, na skraju dzisiejszej gminy Łobżenica, w 1079 r. miało miejsce pierwsze na ziemiach polskich objawienie Matki Bożej.

To właśnie tu, do Górki Klasztornej, na przełomie czerwca i lipca, od 1983 przybywały rzesze młodych ludzi, by wyśpiewywać chwałę Bogu i Maryi, manifestując przy tym swą przynależność do wspólnoty żywego Kościoła.

W czasie festiwalowych śpiewnych dni sanktuarium Matki Bożej Góreckiej stawało się prawdziwą oazą modlitwy i śpiewu młodzieży z całej Polski. Gospodarzami tego miejsca, a jednocześnie organizatorami festiwalu, który przybrał nazwę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmen", byli i są kapłani i bracia ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF). Oni to starali się tak wszystko przygotować, by przyjeżdżająca tu młodzież czuła się dobrze. Spotkanie w wierze i piosence z Bogiem, Jego Matką, a także z drugim człowiekiem musi mieć przecież wymiar prawdziwego przeżycia.

I tak co roku kilka tysięcy młodych ludzi rozpoczynała swój wakacyjny wypoczynek właśnie w Górce, u stóp Najświętszej Pani na Krajnie.

GALERIE ZDJĘĆ

1997

Image

1996

Image

1995

Image

1994

Image

1993

Image

1991

Image

1990

Image

1989

Image

1988

Image

1987

Image

1986

Image