„Tobiasz i Sara”. Kurs ewangelizacyjny dla małżeństw.
27-29 maja i 25-27 listopada 2022 roku.

Na przykładzie Tobiasza i Sary chcemy ukazać Boży plan wobec waszego małżeństwa. Wiele spraw przeżywamy osobno, choć żyjemy w małżeństwie, ale osobno. Jest to kurs dla małżeństw chrześcijańskich, złączonych świętym węzłem małżeństwa, którzy stanowią sakrament Boga w tym świecie, a więc Jego obecność. Pragniemy byście doświadczyli jako małżeństwo tego niezwykłego przemieniającego wszystko spotkania z Jezusem Chrystusem.
Chcieliśmy, by ta prawda o jedności naszych małżeństw została objawiona. Chcemy byście zobaczyli, że głos Boga skierowany podczas tego kursu nie jest do męża czy żony osobno, ale do was razem.

• w rekolekcjach nie mogą brać udziału dzieci
  • rekolekcje są stacjonarne (nie akceptujemy dojeżdżania) – wszystko odbywa się na miejscu
  • opłata zawiera: nocleg, posiłki oraz materiały rekolekcyjne
  • rekolekcje rozpoczynają się o godz. 17.00 w piątek a kończą się w niedzielę około godz. 14.00 obiadem

PARA PROWADZĄCA:

Prowadzący: Renata i Tomasz Stolarscy,
Jolanta i Adrian Wiśniewscy | komórka: +48 605 161 972
Oraz Ks. Tomasz Górecki MSF

WARUNKI ZGŁOSZENIA

• należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 150 zł na konto: 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
  • po wpłaceniu zaliczki należy wygenerować potwierdzenie uiszczenia zaliczki w postaci pliku PDF lub skanu, które należy dołączyć w poniższym formularzu (pozostałą część kwoty reguluje się na miejscu gotówką)
  • należy zaznaczyć na formularzu Zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej
  • przyjęcie na Rekolekcje dla małżeństw następuje dopiero po spełnieniu powyższych warunków, co zostanie potwierdzone drogą e-mailową

„Weekendowe rekolekcje - ,, Wychowanie bez nagród i kar”

16-18 września 2022 roku.

Co mam robić, żeby moje dziecko robiło to co mu każę? – jest to pytanie wielu rodziców wychowujących warunkowo swoje dzieci w myśl zasad behawiorystycznych, które zajmują się zewnętrzną motywacją zachowań, nie uwzględniając formacji duszy człowieka, a więc motywacji wewnętrznych. Większość osób dorosłych nosi w sobie rany po przemocy doświadczonej w dzieciństwie (kara – nagroda) a schemat myślenia o dziecku bez szacunku dla jego OSOBY i GODNOSCI jest głęboko wpojony w mentalność wielu ludzi.

Spróbujemy nauczyć się pytać inaczej: Czego potrzebuje moje dziecko i jak mam wyjść naprzeciw jego potrzebom? – bo Jan Paweł II w Familiaris Consortio (26) pisze: W rodzinie, wspólnocie osób, szczególną troską winno być otoczone dziecko; należy rozwijać głęboki szacunek dla jego godności osobistej, oraz ze czcią i wielkodusznie służyć jego prawom. Odnosi się to do każdego dziecka, ale szczególnie ważkie staje się wobec dziecka małego, wymagającego opieki całkowitej. Miłość rodzicielska od początku staje się duszą, a przez to i normą, która inspiruje i nadaje kierunek całej konkretnej działalności wychowawczej, ubogacając ją tak cennymi owocami miłości, jak czułość, stałość, dobroć, usłużność, bezinteresowność i duch ofiary (FC36).

PROWADZĄCY

Rekolekcje prowadzi ksiądz Tomasz Górecki MSF.
Zapraszamy! +48 609 369 200 adres e-mailowy: tomekmsf@yahoo.it

WARUNKI ZGŁOSZENIA

Weekendowe rekolekcje – „Szanujący rodzice, szanujące dzieci”

4-6 listopada 2022 roku.

Prowokacyjna lektura książki „Szanujący rodzice, szanujące dzieci” wzbudziła chęć przygotowania warsztatów, które mają pomóc rodzicom zamieniać rodzinne konflikty we współdziałanie. Rodzice mają dojrzewać wraz z dzieckiem, ucząc się nawzajem od siebie i zdobywając dzięki temu głębsze zrozumienie świata i relacji między ludźmi.

Wielu rodziców w nurcie behawiorystycznym, myśli ciągle o tym jak zmienić zachowania swoich dzieci. Za to myślenie personalistyczne, jeśli mówi o zmianie czyichś zachowań, to przede wszystkim naszych własnych – ponieważ są jedynymi na które mamy wpływ. Piękno tego podejścia do dzieci polega na tym, że jeżeli zmienimy swój sposób postępowania również postępowanie dziecka się zmieni.

PROWADZĄCY

Rekolekcje prowadzi ksiądz Tomasz Górecki MSF.
Zapraszamy! +48 609 369 200 adres e-mailowy: tomekmsf@yahoo.it