TERMINY 2024:
9-11 LUTEGO, 19-21 KWIETNIA, 13-15 WRZEŚNIA
REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH TO KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

To nie jest zwykły kurs przedmałżeński, to rekolekcje połączone z kursem przedmałżeńskim z naciskiem na rekolekcje.

W związku z coraz bardziej zmieniającym się stylem naszego życia; życia w wielkim pośpiechu i brakiem czasu na wszystko, mieszkaniem przez narzeczonych w odległych od siebie miastach, pracą zawodową w odległych miejscach od zamieszkania, pracą w różnych godzinach, często nienormowanych, uniemożliwiających na regularny kurs przedmałżeński chmielilibyśmy zaprosić do Górki Klasztornej młodych ludzi mających wstąpić w Sakramentalny związek małżeński na „Katechezy dla narzeczonych” w ramach kursu przedmałżeńskiego. Jest to projekt Misjonarzy Świętej Rodziny i Ośrodka Duszpasterskiego w Katowicach. Katechezy dla narzeczonych zawierają 11 tematów ze sobą powiązanych. Każdorazowo rozpoczynają się w piątkowe popołudnie a kończą się w niedzielę w godzinach popołudniowych.

CEL

Celem katechez jest wzajemne poznanie się, uświadomienie istoty małżeństwa w świetle nauczania Kościoła Katolickiego i zapoznanie się z liturgią Sakramentu Małżeństwa.

DLA KOGO?

Warunkiem uczestnictwa w rekolekcjach jest obecność obojga narzeczonych (nie ma mowy o osobnym uczestnictwie) od początku, aż do końca. Narzeczeni oprócz spotkań uczestniczą w codziennej Eucharystii.

Dla wielu par odległych od Kościoła, katechezy te mogą okazać się przeżyciem wyjątkowym, o wielkim znaczeniu ewangelizacyjnym. Katechezy dla narzeczonych są najlepszą formą przygotowania dla tych, którzy uczestniczyli już w innych na przykład parafialnych kursach przygotowujących do małżeństwa i chcą to przygotowanie rozszerzyć i pogłębić.

PARAMETRY KURSU

 • liczba miejsc jest ograniczona
 • rekolekcje weekendowe zaczynają się w piątek o godz. 1800 a kończą w niedzielę o godz. 1500
 • narzeczeni śpią osobno - od ilości uczestników zależy w iluosobowym pokoju zostaną ulokowani
 • w rekolekcjach kategorycznie nie mogą brać udziału dzieci
 • rekolekcje są stacjonarne - nie ma żadnego dojeżdżania, wszystko odbywa się na miejscu
 • koszt rekolekcji dla pary to 600 zł
 • opłata zawiera: nocleg, posiłki oraz materiały rekolekcyjne

WARUNKI ZGŁOSZENIA

 • należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 200 zł na konto: 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
 • po wpłaceniu zaliczki należy wygenerować potwierdzenie uiszczenia zaliczki w postaci pliku PDF lub skanu, które należy dołączyć w poniższym formularzu (pozostałą część kwoty reguluje się na miejscu gotówką)
 • należy zaznaczyć na formularzu Zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej
 • przyjęcie pary na Rekolekcje dla narzeczonych następuje dopiero po spełnieniu powyższych warunków, co zostanie potwierdzone drogą emailową > mailem zwrotnym wygenerowanym automatycznie

19-21 .04 - lista zamknięta

FORMULARZ ZGŁOSZENIA
NA KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI