Festiwal Chórów

Krajeński Festiwal Chórów

W niedzielę dnia 11 września 2016r., odbywa się w góreckiej świątyni Krajeński Festiwal Chórów pod hasłem: „Kto śpiewa, dwa razy się modli.” Organizatorami Festiwalu są: Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów
i Orkiestr w Pile oraz Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej.
   Górecki zespół klasztorny, dzięki swojemu położeniu z dala od dużych miast
i szlaków komunikacyjnych, stanowi oazę spokoju i modlitewnej kontemplacji. Jest to miejsce najstarszego na ziemiach polskich objawienia Matki Bożej, którą licznie odwiedzają pielgrzymi, czcząc Ją jako Matkę Bożą Górecką, Królową Krajny.
   W spotkaniu udział biorą, przede wszystkim, chóry Oddziału Nadnoteckiego PZChiO oraz zespoły spoza naszego regionu. Nie mają one charakteru konkursowej rywalizacji. Każdy chór przygotowuje 2-3 utwory muzyki sakralnej. Rozpoczynamy Mszą Św. Oprawę muzyczną przygotowują chóry.
   Zbiorowy zespół, wszystkich uczestników, wykonuje części stałe mszy:
A. Chlondowskiego Missa Angelorum Custodium albo Missa Orientalia J. Sykulskiego. Po mszy św. następują indywidualne prezentacje zgłoszonych zespołów. Każdy chór wykonuje 2 lub 3 utwory (uzależnione to jest od ilości zgłoszonych zespołów). Dyplom uczestnictwa i podziękowanie jest miłą pamiątką z Góreckiego Sanktuarium.
   Spotkania mają swą niepowtarzalną atmosferę i urok wspólnego, chóralnego muzykowania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

PZCHIO ON
skr. poczt. 110
64-920 PIŁA 1

pzchiopila@op.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1.09.2016r.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dyrektor Artystyczny