BAZA REKOLEKCYJNA

Górecki Ośrodek Rekolekcyjno – Pielgrzymkowy Misjonarzy Świętej Rodziny oferuje rekolekcje charakterystyczne dla tego miejsca. Związane z objawieniem Matki Bożej oraz wspaniałym otoczeniem góreckiego gaju. Zapraszamy grupy pielgrzymkowe oraz wspólnoty kościelne do zorganizowania pobytu w tym miejscu. Dysponujemy bazą noclegową na około 120 miejsc.

Ks. Tomasz Górecki Misjonarz św. Rodziny, pedagog i wychowawca. Specjalizował się w pedagogice społecznej na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Pracował przez wiele lat w ośrodkach reedukacyjnych na terenie Włoch oraz był zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą w Centrum Oratoriów Rzymskich. Po powrocie do Polski był dyrektorem studiów w WSD Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Do dziś prowadzi w nim zajęcia z dydaktyki i pedagogiki. Przez 14 lat pracował w Centrum Duchowości Świętorodzinnej w Ciechocinku, gdzie prowadził specjalistyczne rekolekcje i warsztaty o tematyce rodzinnej w duchu NVC (porozumienia bez przemocy), zajęcia w weekendowej szkole dialogu i warsztatowe przygotowania do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych, głosi rekolekcje i misje parafialne oraz służy posługą różnym ruchom i stowarzyszeniom o charyzmacie rodzinnym a także wspólnocie trudnych małżeństw Sychar. Od 1 listopada 2021 roku rozpoczął pracę w Górce Klasztornej, gdzie przy Sanktuarium ma powstać specjalistyczne Centrum Pomocy Rodzinie.

ks. Tomasz Górecki MSF

DOM