Msza Święta zostanie odprawiona w najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Polsce, w Górce Klasztornej. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy:

• poprawnie wypełnić formularz i wysłać go do nas (przycisk WYŚLIJ)
  • następnie skontaktujemy się w celu: potwierdzenia zaproponowanego terminu lub ustalenia nowego terminu
  • dopiero po naszym potwierdzeniu i wspólnym ustaleniu terminu będzie można przekazać ofiarę na nasze konto bankowe, po czym wyślemy potwierdzenie przyjęcia intencji (w formularzu poniżej wybierz opcję w jaki sposób chcesz otrzymać to potwierdzenie: listownie lub/i mailowo)

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE

Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych indywidualnych w różnych intencjach i w czasie wzajemnie uzgodnionym odprawianych przed obrazem Matki Bożej Góreckiej

MSZE GREGORIAŃSKIE

Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Msze Święte gregoriańskie odprawiamy w najbliższym możliwym do odprawienia przez nas terminie. Nie wyznaczamy konkretnej kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 30 Mszy Świętych odprawianych przez 1 kapłana.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ – MATKI POCIESZENIA

W naszej bazylice Mniejszej w Górce Klasztornej modlimy się o potrzebne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej, która tutaj objawiła się pasterzowi w 1079 r. czyniąc cudowną wodę ze znajdującej się studni. Woda szczególnie pomagała w różnych schorzeniach, a najbardziej w chorobach oczu. Nowenna jest skuteczną modlitwą dziękczynną i błagalną. Odprawiamy ją w każdą środę w intencji osób żyjących najpierw w formie modlitwy przed Cudownym Obrazem o godz. 1800 i następnie w tych intencjach odprawiamy Mszę św. o godz. 1830. Polecamy tę formę zamówienia Mszy św. szczególnie tym, którzy pragną w najbliższym terminie poprosić o Mszę św. w ważnych intencjach dla osób żyjących.

MSZE ŚWIĘTE ZBIOROWE ZA ZMARŁYCH PRZEZ WSTAWIENNICTWO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ

Odprawiamy je w każdy piątek polecając najpierw zmarłych w Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800, a następnie za tych zmarłych sprawujemy Mszę św. o godz. 1830 prosząc dla nich o wieczne zbawienie.

PRZYKŁADOWE TREŚCI INTENCJI

Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej:

MSZA GREGORIAŃSKA:

• „W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o dar Nieba”
  • „W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie”

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ – MATKI POCIESZENIA:

• „Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej w intencji uzdrowienia z choroby [napisz ją] dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
  • „”Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej w intencji uzdrowienia z depresji /lub nerwicy/ dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
  • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia o załatwienie ważnej sprawy [napisz jakiej] dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
  • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej o wytrwanie na drodze powołania kapłańskiego i/lub zakonnego dla [napisz imię tej osoby lub osób]”

MSZE ŚWIĘTE ZBIOROWE ZA ZMARŁYCH PRZEZ WSTAWIENNICTWO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ

• „Za stawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia za dusze w czyśćcu cierpiące”
  • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia o przebaczenie grzechów i wieczne zbawienie dla [napisz imię tej osoby lub osób]”

TWOJA OFIARA

Nadsyłając intencje Mszy Świętej prosimy pamiętać o zaznaczeniu: treści intencji, adresu ofiarodawcy, wysokości ofiary.

WAŻNE!

PROSIMY NIE PRZELEWAĆ OFIARY ZANIM WSPÓLNIE NIE USTALIMY OSTATECZNEGO TERMINU ODPRAWIENIA MSZY ŚWIĘTEJ

Ofiarę bardzo prosimy przesyłać przekazem lub przelewem na podane niżej konto bankowe Sanktuarium, dopiero po potwierdzeniu przyjęcia intencji na dany termin. Nie później niż 15 dni przed terminem odprawienia Mszy św.

Prosimy o podanie dokładnych swoich danych adresowych, a w tytule płatności: „INTENCJA MSZALNA - Imię i Nazwisko zamawiającego”.

Dane do przelewu:

Misjonarze Świętej Rodziny
Sanktuarium Maryjne Górka Klasztorna
ul. Rataje 48
89 – 310 Łobżenica

• nr konta: 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
  • tytułem: Intencja mszalna – zamawiający Imię Nazwisko

FORMULARZ