Msza Święta zostanie odprawiona w najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Polsce, w Górce Klasztornej. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy:

 • poprawnie wypełnić formularz i wysłać go do nas (przycisk WYŚLIJ)
 • następnie skontaktujemy się w celu: potwierdzenia zaproponowanego terminu lub ustalenia nowego terminu
 • dopiero po naszym potwierdzeniu i wspólnym ustaleniu terminu będzie można przekazać ofiarę na nasze konto bankowe, po czym wyślemy potwierdzenie przyjęcia intencji (w formularzu poniżej wybierz opcję w jaki sposób chcesz otrzymać to potwierdzenie: listownie lub/i mailowo)

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE

Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych indywidualnych w różnych intencjach i w czasie wzajemnie uzgodnionym odprawianych przed obrazem Matki Bożej Góreckiej

MSZE GREGORIAŃSKIE

Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Msze Święte gregoriańskie odprawiamy w najbliższym możliwym do odprawienia przez nas terminie. Nie wyznaczamy konkretnej kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 30 Mszy Świętych odprawianych przez 1 kapłana.

MSZE NAZARETAŃSKIE ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEJ RODZINY

Jest to 30 Mszy Świętych odprawianych za osoby żyjące, za rodziny, o uzdrowienie relacji między-pokoleniowych, o błogosławieństwo dla rodzin, zwłaszcza dla dzieci lub uzdrowienie ze skutków grzechów osób tworzących rodziny – o dar przebaczenia. W sprawowaniu tych Mszy odwołujemy się do Jezusa Chrystusa zasiadającego po prawicy Ojca, do Pan na okręgu ziemi. Czynimy to za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Józefa, w myśl słów z listu do Hebrajczyków 4, 16: „Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze”.

Msze Święte nazaretańskie odprawiamy w najbliższym możliwym do odprawienia przez nas terminie. Nie wyznaczamy konkretnej kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 30 Mszy Świętych odprawianych przez 1 kapłana.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ – MATKI POCIESZENIA

W naszej bazylice Mniejszej w Górce Klasztornej modlimy się o potrzebne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej, która tutaj objawiła się pasterzowi w 1079 r. czyniąc cudowną wodę ze znajdującej się studni. Woda szczególnie pomagała w różnych schorzeniach, a najbardziej w chorobach oczu. Nowenna, czyli dziewięć Mszy Świętych jest bardzo skuteczną modlitwą. Może być odprawiana w każdej intencji czyli za żywych i umarłych. Mówimy tu o Matce Najświętszej, która jest przemożną orędowniczką u Boga. Jej wstawiennictwu polecamy nasze trudne sprawy. Zapraszamy za Jej wstawiennictwem do sięgania po potrzebne zdrowie duszy i ciała. Msze św. nowennowe odprawiamy w najbliższym możliwym do odprawienia przez nas terminie. Nie wyznaczamy kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 9 Mszy Świętych odprawianych przez 1 kapłana.

PRZYKŁADOWE TREŚCI INTENCJI

Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej:

MSZA GREGORIAŃSKA:

 • „W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o dar Nieba”
 • „W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie”

MSZA NAZARETAŃSKA:

 • „Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Józefa o uzdrowienie relacji międzypokoleniowych dla... [ uzupełnij ]”
 • „Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Józefa o błogosławieństwo dla rodziny... [ uzupełnij nazwisko rodziny ], zwłaszcza dla dzieci”
 • „Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Józefa o uzdrowienie skutków osób tworzących rodzinę... [ uzupełnij nazwisko rodziny ]”
 • „Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Józefa o dar dialogu i przebaczenia dla... [ uzupełnij ]”

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ – MATKI POCIESZENIA:

 • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej w intencji uzdrowienia z choroby [napisz ją] dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
 • „”Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej w intencji uzdrowienia z depresji /lub nerwicy/ dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
 • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia o załatwienie ważnej sprawy [napisz jakiej] dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
 • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Góreckiej o wytrwanie na drodze powołania kapłańskiego i/lub zakonnego dla [napisz imię tej osoby lub osób]”
 • „Za stawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia za dusze w czyśćcu cierpiące”
 • „Za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia o przebaczenie grzechów i wieczne zbawienie dla [napisz imię tej osoby lub osób]”

TWOJA OFIARA

Nadsyłając intencje Mszy Świętej prosimy pamiętać o zaznaczeniu: treści intencji, adresu ofiarodawcy, wysokości ofiary. Donacje bardzo prosimy przesyłać przekazem lub przelewem na podane niżej konto bankowe Sanktuarium

Prosimy o podanie dokładnych swoich danych adresowych, a w tytule płatności: "INTENCJA MSZALNA - Imię i Nazwisko zamawiającego"

Dane do przelewu:

Misjonarze Świętej Rodziny
Sanktuarium Maryjne Górka Klasztorna
ul. Rataje 48
89 – 310 Łobżenica

 • nr konta: 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
 • tytułem: Intencja mszalna – zamawiający Imię Nazwisko

FORMULARZ
INTENCJI MSZALNYCH

ZAMÓWIENIE INTENCJI
FORMA POTWIERDZENIA PRZYJĘTEJ DO ODPRAWIENIA INTENCJI
DANE PERSONALNE
FINALIZOWANIE ZAMÓWIENIA