GÓRECKIE REKOLEKCJE MARYJNE
21-28 lipca 2024

Zapraszamy na 7 dniowe rekolekcje w naszym Sanktuarium, najstarszym na ziemiach polskich, do miejsca, gdzie Matka Boża  objawiła się w 1079 roku i uświęciła Swoim zjawieniem wodę w studzience, która nabrała mocy uzdrawiających. Podstawą tych rekolekcji jest skupienie, modlitwa oraz korzystanie obficie z tej cudownej wody, wsparte pełnowartościową dietą warzywno-owocową (1500 cal).

DIETA

Nasza Górecka dieta warzywno-owocowa sporządzona jest z najwyższej jakości nieprzetworzonych regionalnych produktów, oraz z cudnej wody góreckiej o bardzo wysokiej wartości mineralnej. Dieta ta bogata jest w antyoksydanty, witaminy, oraz minerały które działają na organizm oczyszczająco i odmładzająco.

Dieta warzywno-owocowa zalecana jest osobom zdrowym. Natomiast nie zalecamy stosowanie jej osobą chorującym na wrzody żołądka, refluks, cukrzyce insulinową, oraz inne ostre choroby przewodu pokarmowego. Dieta ta służy profilaktyce leczenia chorób np. otyłości, nadciśnienia tętniczego, migren, cukrzycy typu II oraz miażdżycy.

Nasza dieta wzmocnieni twój organizm, nabędziesz naturalnej odporności, odkwasi organizm i oczyści go z gromadzonych toksyn oraz złogów jelitowych, poprawi funkcję mózgu, podniesie wydolność psychofizyczną a także poziom energii.

Dietetyk mgr inż. Karolina Żurawska-Jankiewicz


DLA CIAŁA

Proponujemy codzienną poranną gimnastykę, a Gaj Górecki jest miejscem codziennych spacerów, wśród prastarych dębów i grabów. Ponadto, jest możliwość odpłatnego skorzystania z masaży.

DLA DUSZY

Co dla duszy, dla duchowego przeżycia?  To siedmiodniowe wędrowanie z Maryją, poznawanie Jej i uczenie się od Niej przede wszystkim powierzenia siebie Bogu w pełnym zaufaniu. To odkrywanie Maryi jako tej, która prowadzi do wiary, nadziei i miłości. Aby wzrastać na wzór Niepokalanej potrzeba czystego serca. Dlatego pod czułym spojrzeniem Matki z cudownego góreckiego obrazu, serca nasze będą oczyszczać się z urazów, bólów i zranień.

Podstawą jest codzienna Msza św., medytacje Słowa Bożego, Adoracje Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, konferencje o Matce Bożej i szkoła modlitwy z Maryją.

Szkoła przebaczenia…!

Pomocą w oczyszczaniu byłaby możliwość spowiedzi i kierownictwa duchowego u księży posługujących w sanktuarium, szczególnie u księdza egzorcysty. Możliwość również spowiedzi generalnej.

W sobotę wszyscy razem uczestniczymy o godz.  1830 we Mszy Świętej, z modlitwą o uzdrowienie, która jest odprawiana każdego miesiąca w naszym Sanktuarium.

ZAPRASZAMY

Zapraszamy na to „Oczyszczenie u Matki”. Niech ten czas spędzony w Górce przyniesie lepsze poznanie siebie, zawierzenie siebie Bogu na wzór Maryi, uwolnienie serca ze zranień i poprawienie funkcjonowania organizmu jako całości duchowo – fizycznej.

Prowadzący rekolekcje

Ks. Janusz Jezusek MSF


PARAMETRY GÓRECKICH REKOLEKCJI MARYJNYCH

 • liczba miejsc jest ograniczona
 • rekolekcje rozpoczynają się w niedzielę zakwaterowaniem od godz. 1600 a kończą w następną niedzielę obiadem o godz. 1300
 • w niedzielę przyjazdu, już na miejscu, po kolacji uczestniczymy w różańcu o godz. 1800 oraz Mszy św. o godz. 1830
 • zakwaterowanie jest w pokojach dwu osobowych oraz jednoosobowych z łazienkami. - opłata za uczestniczenie w rekolekcjach wynosi 1300 zł od osoby w pokoju 2 osobowym oraz 1600 zł w pokoju 1 osobowym
 • w przypadku przyjazdu koleją, przyjeżdżamy do stacji Wyrzysk-Osiek
 • Wyrzysk-Osiek jest stacją docelowa. Po wykupieniu biletu, należy nas poinformować o godzinie przyjazdu. Ze stacji będziemy odbierać Was samochodami i przewozić do oddalonej o 21 km Górki Klasztornej
 • gwarantujemy również, w niedziele kończącą rekolekcje, odwiezienie na stację PKP Wyrzysk – Osiek
 • prosimy w miarę możliwości o zabranie własnych kijków do chodzenia (jest możliwość wypożyczenia na miejscu) oraz sportowego ubrania i obuwia
 • każdy w pokoju otrzyma na czas trwania rekolekcji dwa ręczniki oraz kubek
 • są 2 miejsca na zaparzenie sobie ziół i wypicie wody góreckiej

WARUNKI ZGŁOSZENIA

 • należy wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 500 zł na konto:
  11 1020 3844 0000 1502 0047 8388 (Bank PKO BP Oddział Piła)
 • Przy wpłacaniu prosimy dodać w tytule przelewuImię Nazwisko, GRM - zadatek - oraz datę rekolekcji
 • Po wpłaceniu zadatku można wygenerować potwierdzenie uiszczenia w postaci pliku PDF lub skanu, które można dołączyć w poniższym formularzu (pozostałą część kwoty można uregulować na miejscu gotówką, lub wpłacając przed przyjazdem na to samo konto, podane powyżej, podając w tytule przelewuImię Nazwisko, GRM - wpłata - oraz datę rekolekcji)
 • Należy zaznaczyć na formularzu Zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej

Przyjęcie osoby na Góreckie Rekolekcje Maryjne nastąpi  dopiero po spełnieniu powyższych warunków, co zostanie potwierdzone drogą mailową.


FORMULARZ REJESTRACYJNY
21-28 lipca 2024