OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 18.12.2022 r.

 1. Dobiega końca czas Adwentu. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana Jezusa przez oczyszczenie ich z grzechów w sakramencie pokuty. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz.630 do 730 i  od godz. 1700 do 1900 i w Wigilię od godz. 800 do  1000 i od godz. 1400 do 1600.
 2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 3. Do środy 21.12. można, pod stojącą przy ołtarzu Matki Boskiej Bolesnej choinką, składać produkty kosmetyczne w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Przed świętami zostaną one dostarczone do hospicjum w Złotowie. Dziękujemy za wszelką pomoc.
 4. W środę opłatek dla Rady Parafialnej o godz. 1915 w sali kominkowej.
 5. W czwartek zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1830. Na zakończenie będą nagrody.
 6. W czwartek opłatek dla Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 1930 w sali kominkowej.
 7. W Wigilię Msza św. tylko o godz. 700. Od godz. 800 odwiedziny chorych z życzeniami i opłatkiem. Można zgłosić dodatkowych chorych spoza listy, do świątecznych odwiedzin. Nie ma w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu i wspólnego różańca.
  Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na wigilijnej, postnej wieczerzy. Rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędy, zostawmy jedno wolne miejsce i pod obrus połóżmy sianko. Niech Nowonarodzony Jezus, przez wzajemną miłość, zagości w naszych domach.  
 1. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę odprawianą w naszej Bazylice o godz. 2200 i 2400. Na godz. 2200 zapraszamy do służenia Marianki i Ministrantów, a na godz. 2400 Towarzystwo Świętego Wojciecha i Straż Górecką. Wcześniej, pół godziny przed Mszą św., Jasełka w wykonaniu naszych Marianek i ministrantów. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 2. I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.12. przypada  w niedzielę. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi. Na Mszy św. o godz. 1500 zaśpiewa Chór „Magnificat”.
 3. W II Dzień Świąt 26.12. Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa, na wspomnienie męczeństwa św. Szczepana. Taca na Uczelnie Katolickie. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
 4. Kolęda rozpocznie się we wtorek 27 grudnia i potrwa do 5 stycznia wg. planu z grudniowego „Głosu Góreckiego”. Rozpoczęcie o godz. 900. Ofiary na renowację trumienki.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 6. W kruchcie bazyliki do nabycia Kalendarz Górecki na 2023r. za 7 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe za 10 zł., a Marianki i ministranci rozrowadzają pierniczki i sianko - złożone ofiary są przeznaczone na ich wyjazdy formacyjne.
 7. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zamówić kawę lub herbatę.
 8. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary, które są przeznaczone na dokończenie budowy nowej kotłowni.

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.