UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Dzień Dziękczynienia. Chcemy szczególnie dziękować za dwóch Wielkich Pasterzy Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieża Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do naszej Bazyliki na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, B. i M., w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  4. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 2000. Poruszone będą sprawy odpustu, Bożego Ciała i wizytacji parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
  5. W czwartek I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych o godz. 1730.
  6. W piątek I Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 800. W ten dzień wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy. Nabożeństwo o godz. 1800.
  7. Również w sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia i Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku w Kościele c. d. Okresu Zwykłego. Po sumie o godz. 1000 Nabożeństwo Różańcowe dla członków Żywego Różańca.
  9. Na poniedziałek 10 czerwca, w II dzień Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Będziemy świętować 940 rocznicę Objawienia się Matki Bożej w Górce Klasztornej. Uroczysta suma, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy, na Placu Objawienia, o godz. 1200. Wcześniej, o godz. 1000,również na Placu Objawienia, tradycyjnie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Pozostałe Msze św. o godz.800 i 1830 będą odprawiane w Bazylice. Przybądźcie jak najliczniej dla uczczenia Matki Bożej i wspólnego uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.