OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust rocznicy poświęcenia Bazyliki, ustanowiony przez Biskupa Ordynariusza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa dowolna na intencję Ojca Św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś z naszych zmarłych. Zachęcamy do jego uzyskania.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Jana Kantego Pr. i w czwartek wspomnienie Św. Jana Pawła II, Pap. U nas, na Mszach św. o godz. 700 i 1830, wystawienie relikwii papieża do modlitwy.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. W środę na Mszy św. wieczornej kontynuacja katechez o Przykazaniach Bożych.
 6. W piątek o godz. 1730 spotkanie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”.
 7. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
 10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 w zakrystii lub kancelarii.
 11. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000, 1200 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1200, jeżeli nie będzie ograniczeń związanych z epidemią COVID – 19, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 1500, mimo przypadającej niedzieli
 12. Przy cmentarzu będzie ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głos z Górki Klasztornej”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 5 zł i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 15. Przypominamy o obowiązku noszeniu maseczek w czasie Mszy św. i nabożeństw.
 16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.