1. Przeżywamy dzisiaj odpust Dobrego Pasterza. Bóg zapłać ks. Rafałowi Deręgowskiemu za Słowo Boże i Najświętszą Ofiarę. Niech Matka Boża Górecka otacza Go Swoją opieką, a Jezus Dobry Pasterz umacnia na drodze kapłańskiego i zakonnego powołania.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Macieja Apostoła i w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, Pr. i M., Patrona Polski.
  4. W środę Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec fatimski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zakończymy śpiewem pieśni „Z dalekiej Fatimy” w bazylice. Nie będzie procesji do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o uczestnictwo przez internet, bo nadal obowiązuje ograniczenie liczby wiernych w bazylice.
  5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000, będziemy dziękować Bogu za życie i pontyfikat Jana Pawła II z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka, przypadających 18 maja.
  6. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium osobiście, albo na konto i za ofiary na renowację krzyża. Niech Matka Boża otacza Swoją opieką wszystkich darczyńców.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  10. Przypominamy, że nadal obowiązują przepisy o noszeniu maseczek, o ograniczeniu liczby wiernych w bazylice do 36 osób i do zachowania 2-metrowej odległości między wiernymi uczestniczącymi na placu   Wszystkie nabożeństwa transmitujemy przez internet.
  11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.