Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 05.05.2024r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800. Od godz. 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństwa Majowego.
  2. Codziennie Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i w środę uroczystość św. Stanisława, B. i M. Głównego Patrona Polski.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe - modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W te dni procesja do krzyża, połączona z Nabożeństwem Majowym, o godz. 1800. Zapraszamy do udziału naszych  rolników.
  5. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego na Nabożeństwie Majowym.
  6. Od piątku do niedzieli w sanktuarium rekolekcje Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  7. W sobotę Dzień Skupienia Samorządowców. Uroczysta Msza św. o godz. 1100 i następnie spotkanie uczestników dnia skupienia. Serdecznie zapraszamy do powierzenia się Matce Bożej Góreckiej naszych Samorządowców.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 1000 zostaną przyjęci do grona ministrantów kandydaci, a po Mszy św. nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się doroczny Dzień Skupienia Strażaków. Uroczysta Msza św., z udziałem Strażaków, przedstawicieli władz i służb mundurowych będzie odprawiona na Placu Objawienia o godz. 1200. Następnie procesja eucharystyczna po Gaju i spotkanie integracyjne za Domem Pielgrzyma przygotowane przez Strażaków. Serdecznie zapraszamy.
  10. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego 20 maja. Rozpoczniemy świętowanie w sobotę 18 maja czuwaniem modlitewnym, połączonym z modlitwą o uzdrowienie. W niedzielę spotkanie Wojowników Maryi i festyn. Wieczorem w niedzielę świętowanie 40-lecia Misterium Męki Pańskiej. W poniedziałek o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju, pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka. Szczegóły zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Młodzież rozprowadza, po Mszach św., okolicznościowy numer „Posłańca Świętej Rodziny”. Ofiary przeznaczone są na jej wyjazdy formacyjne. Polecamy ten numer rodzicom, którzy chcieliby poznać język, którym posługuje się dzisiejsza młodzież.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, również na kawę, herbatę, napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.