OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

13.08.2023 r.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy św., można wesprzeć Fundację sióstr Franciszkanek „Mała Trzódka”, zakupując rękodzieła wykonane przez siostry. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie podopiecznych Fundacji, osoby starsze i ubogie.
 2. Dzisiaj Dzień Fatimski. Msza św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
 3. Jutro Wigilia Uroczystości Odpustowej Wniebowzięcia NMP. Nieszpory Maryjne o godz. 1800, Msza św. wigilijna o godz. 1830 z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem modlitewnym przy Trumience do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Ministrantów, Marianki i poszczególne stany z naszych wiosek do niesienia trumienki. Zapraszamy do udziału Parafian i Pielgrzymów.
 4. We wtorek Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę z poświęceniem ziół i kwiatów. Suma odpustowa, na Placu Objawienia o godz. 1000, z procesją Eucharystyczną po Gaju, którą odprawi ks. Stanisław Malinowski MSF. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Ministrantów, Marianki i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy osobom chorym i w podeszłym wieku umożliwić uczestniczenie w tej Mszy św.
 5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP zapraszamy wszystkich, którzy odbyli rekolekcje 33 - osobistego oddania Matce Bożej. Nabożeństwo z aktem oddania rozpocznie się w bazylice o godz. 1315. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i góreckim Facebooku.
 6. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Pr. i M. i w czwartek wspomnienie św. Jacka, Pr.
 7. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msz św. o godz. 1100.
 8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego sakramentu od godz. 1730 i na różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 9. W sobotę uroczyste obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiktorówku. Mszę św. na bosku Szkoły Podstawowej o godz. 1200 odprawi Ks. Janusz Jezusek MSF. Będzie też poświęcenie nowego wozu bojowego. Serdecznie zapraszamy.
 10. W tym i przyszłym tygodniu, z powodu wyjazdu ks. Proboszcza na urlop kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ksiądz Proboszcz wróci 29 sierpnia wieczorem.
 11. Od piątku 18 do niedzieli 20 sierpnia w Sanktuarium Rekolekcje Trzeźwościowe.
 12. W przyszłą niedzielę tzw. „taca inwestycyjna” na zapłacenie kosztów renowacji trumienki i krzyża. Odnowiony krzyż wisi już w krużgankach, a trumienka stanie na ołtarzu w poniedziałek 14 sierpnia. Za wszelkie ofiary na potrzeby Sanktuarium składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 13. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa dla Róż Żywego Różańca i wycieczkę do Łodzi ze zwiedzaniem Orientarium, ZOO i Centrum Nauki i Techniki w pierwszeństwie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki do Niepokalanowa to 80 zł od osoby, a wyjazdu do Łodzi to 100 zł od osoby. W wyjeździe do Łodzi obiad we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do końca sierpnia. Wyjazd w sobotę 9 września do Niepokalanowa o godz. 430 i 16 września do Łodzi o godz. 600. Szczegóły u księdza proboszcza i na plakatach w gablotkach.
 14. W sobotę 26 sierpnia pielgrzymka z obrazem Matki Bożej Góreckiej po naszej Parafii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele i w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia do restauracji „Arka”.

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.