Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 29.08.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne Dożynki. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i prosimy, aby nikomu nie zabrakło chleba. Powierzamy rolników i ich rodziny opiece Matki Bożej Góreckiej. Msza św. „dożynkowa” na Placu Objawienia o godz. 1000.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy i w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Pap. i DK.
  3. Do wtorku włącznie Msza św. o godz. 1100. Od środy Msze św. w tygodniu o godz. 700 i 1830.
  4. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników, szczególnie Szkoły Podstawowej w Wiktorówku, na Mszę św. o godz. 1830, odprawianą w ich intencji, na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne oraz zawierzymy wszystkich opiece Matki Bożej Góreckiej.
  5. W środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.
  6. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji o powołania i za powołanych i nabożeństwo o godz. 1800. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  8. Zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi główny Odpust w naszym Sanktuarium, Narodzenia Matki Bożej, na niedzielę 12 września. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę i dzieci do sypania kwiatów.
  9. Od środy 1 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów. Przyjmujemy też zgłoszenia terminów sakramentu małżeństwa.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego".
  11. Poradnia małżeńska czynna tylko dla osób, które umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.
  14. Do wieczności odszedł Tadeusz Piszczek l.85 z Walentynowa. Wieczny odpoczynek….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.