Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

27.08.2023 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce dziękczynno – błagalnej z obrazem Matki Bożej Góreckiej po naszej Parafii. Niech Matka Boża wszystkich Swoich czcicieli darzy potrzebnymi łaskami.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, B. i DK., we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela i w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy.
  3. Do czwartku Msza św. o godz. 1100. Od piątku Msze św. w tygodniu o godz. 700 i 1830.
  4. W środę i w piątek będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
  5. W piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.
  6. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  8. W przyszłą niedzielę Dożynki Parafialne. Chcemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, a Matce Bożej Góreckiej za opiekę nad rodzinami i gospodarstwami. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000 . Poprzedzi ją korowód dożynkowy. Zapraszamy do niego orkiestrę. Wyruszymy o godz. 900 i jadąc przez wioski zabierzemy starostów dożynek, wieńce oraz uczestników i od strony Gaju podjedziemy na Plac Objawienia. Prosimy, aby do niesienia darów były z poszczególnych wiosek osoby w strojach regionalnych. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału Parafian i Pielgrzymów.
  9. Zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi główny Odpust w naszym Sanktuarium, Narodzenia Matki Bożej, na niedzielę 10 września. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę i dzieci do sypania kwiatów.
  10. Od czwartku 1 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów. Przyjmujemy też zgłoszenia terminów sakramentu małżeństwa w przyszłym roku.
  1. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa dla Róż Żywego Różańca i wycieczkę do Łodzi ze zwiedzaniem Orientarium, ZOO i Centrum Nauki i Techniki w pierwszeństwie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki do Niepokalanowa to 80 zł od osoby, a wyjazdu do Łodzi to 100 zł od osoby. W wyjeździe do Łodzi obiad we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do końca sierpnia. Wyjazd w sobotę 9 września do Niepokalanowa o godz. 430 i 16 września do Łodzi o godz. 600. Szczegóły u księdza proboszcza i na plakatach w gablotkach.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego".
  3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
  4. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.