Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 22.10.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła ”. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Na Mszy św. o godz. 1200 wystąpi chór „Złote Buki” z Buczka Wielkiego i da koncert po Mszy św. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”.
  5. W piątek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie grupy młodzieżowej.
  6. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  8. W tym tygodniu, z powodu nieobecności księdza proboszcza, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
  10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024 w zakrystii lub kancelarii.
  11. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św.  o godz. 1500 i 1830.
  12. Przy cmentarzu jest ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 7 zł.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.
  15. Do wieczności odeszła Kordula Fąs l. 87 z Piesna. Wieczny odpoczynek….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.