Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 12.11.2023 r.

1. Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chcemy objąć modlitwą i wsparciem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Towarzyszy nam hasło „To jest zawsze nasz dom”.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak. i w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny Dz. i M.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramenty od godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Adorację Najświętszego Sakramentu – Wieczór Uwielbienia.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 1830 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Panowie głoszą doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie „Traktatu” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Mają upoważnienie Biskupa swojej diecezji i dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów , których za wstawiennictwem Maryi, doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć pięknie wydany „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł. Zachęcamy do nabycia tej książeczki, która ukształtowała wielu świętych.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę nieczynna. Ksiądz proboszcz uczestniczy w Radzie Prowincji MSF w Bąblinie.
  9. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2024 w cenie 7 zł.
  11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium. W przyszłą niedzielę taca tzw. inwestycyjna na opłacenie położonej kostki na cmentarzu.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.