Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 25.06.2023r.

1. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, a do piątku włącznie na Nabożeństwa Czerwcowe, na godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w ramach nabożeństwa.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ireneusza B. i M., w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła /taca na potrzeby Stolicy Świętej, a Msze św. o godz. 700, 1100 i 1830/ oraz I Sobotę miesiąca.
  3. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP, o godz. 1730. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1830.
  4. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium rekolekcje Wspólnoty Cudownego Krzyża Pana Jezusa Konającego z Tarnówki.
  5. W niedzielę 2 lipca odpust Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Prowincjał MSF Piotr Krupa, będzie w Studzience o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy: Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. Nastąpi też uroczyste wniesienie relikwii św. Andrzeja Boboli i św. Stanisława B. i M.
  6. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania od 5 do 17 lipca na Jasną Górę. Koszt 220 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W kościele jest skrzynka na filarze po lewej stronie, przy głównym wejściu do bazyliki, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą  i będą  powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  7. Zapraszamy młodzież do udziału w Góreckich Dniach Młodości od 3 do 8 lipca br. Koszt 450 zł. Więcej informacji na Facebooku i u ks. Adriana Piecucha MSF.
  8. Misjonarze Świętej Rodziny przyjmują kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Po rozmowie z Przełożonym Prowincjalnym i złożeniu odpowiednich dokumentów można rozpocząć 20 sierpnia b.r. okres próbny tzw. nowicjat. Szczegóły na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  9. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w kaplicy Matki Bożej Bolesnej o życiu i dziele Edyty Stein, dzisiejszej świętej Teresie Benedykcie od Krzyża.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, w którym można zakupić też napoje i lody oraz do restauracji „Arka” na smaczny posiłek.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.