Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przeżycia Wielkiego Odpustu Góreckiego oraz świętowania 100 lat posługi Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. Niech Matka Boża Górecka darzy wszystkich Swoimi łaskami.
  2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 1800. Wcześniej od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramenty. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w ramach Nabożeństwa Czerwcowego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, B. i M. i w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  5. W czwartek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Uroczysta Suma na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy po Gaju, o godz. 1000. Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy na nią całą asystę: Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów i pierwszokomunijne  oraz Parafian i Pielgrzymów.  Przybądźcie jak najliczniej dla uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, bezpośrednio po procesji około godz. 1200 i o godz. 1830. Nie ma Mszy św. o godz. 1500.
  6. W tygodniu, od piątku do przyszłego czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.
  7. Biskup Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 9 czerwca. Prosi o modlitwę za Ojca Świętego.
  8. W piątek w Sanktuarium czuwanie modlitewne tzw. „Noc Pokutna” dla całego dekanatu Mrocza. Serdecznie zapraszamy Parafian z parafii dekanatu, ale również naszych Parafian, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium. Rozpoczęcie o godz. 2000 . Zakończenie około północy. Spowiedź św. od godz. 2000 do 2100.  Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę, Diecezję Bydgoską, pokój na świecie, o powołania kapłańskie i zakonne i o triumf Niepokalanego Serca Maryi.
  9. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000, ks. Rektor Piotr Lipski MSF będzie obchodził 40 rocznicę święceń i dziękował Bogu za kapłańską posługę. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Parafian i Pielgrzymów. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo i pamiątkowe obrazki. Dlatego, po Mszy św., nie będzie nabożeństwa dla Róż Żywego Różańca.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić też napoje i lody.
  13. Do wieczności odszedł Henryk Kleczka l. 84 z Walentynowa. Wieczny odpoczynek ….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.