OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 23.01.2022 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela, z ustanowienia Papieża Franciszka, jest Niedzielą Słowa Bożego. Poświęcona ona jest celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, B i DK., we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów i w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Pr. i DK.
  3. We wtorek zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę w Kościele w Polsce obchodzimy XXII Dzień Islamu pod hasłem: ”Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei”.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na rok 2022 w cenie 5 zł.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na tzw. tacę inwestycyjną, na remont dachu nad starym klasztorem.
  8. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zamówić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.
  9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w czasie nabożeństw w bazylice.

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza osobom chorym,  życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.