1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź zawsze pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w środę 23. 12. od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900 i w Wigilię 24.12. od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj.: Pocztom Sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, Ministrantom i Panu organiście Michałowi.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, Pr. i DK.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci, za zgodą rodziców, z lampionami zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę i piątek na głoszone katechezy o dekalogu.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
  7. W poniedziałek imieniny obchodzi nasz Biskup Diecezjalny Jan, a w czwartek 84 urodziny obchodzi papież Franciszek. Otoczmy Ich naszą serdeczną modlitwą.
  8. Od przyszłej niedzieli serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych. Będą głoszone tradycyjnie w bazylice i przez internet. Pragniemy w ten sposób pomóc parafianom i pielgrzymom w owocnym przeżyciu Bożego Narodzenia.
  9. W tym roku, z racji ograniczeń w związku z pandemią ilości wiernych na Mszach św., w Wigilię w Sanktuarium będą dwie Pasterki o godz. 2200 i 2400. Osoby, które mają zamówioną intencję na 2400, a chciałyby uczestniczyć o 2200, mogą w zakrystii przenieść swoją intencję na wcześniejszą godzinę.
  10. Kolęda, według planu zamieszczonego w „Głosie Góreckim”, odbędzie się w dniach od 7 do 14 stycznia przyszłego roku, według tradycyjnej formy.
  11. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 6 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  14. Dziękujemy za wszystkie ofiary materialne i rzeczowe składane na Sanktuarium, również przez aplikację e-taca na stronie internetowej. Ofiarodawców polecamy opiece Maryi w naszych modlitwach.
  15. Przypominamy o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.