1. Dziś Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą materialną. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, B i DK. i we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada Odpust parafialny. Msze św. o godz. 700, 1200 i 1830. Sumę o godz. 1200 odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Kalita Dziekan i Proboszcz z Gromadna. Zapraszamy do udziału naszą asystę: Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha i Ministrantów. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.
  4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia swoje święto przeżywają Marianki. Odnowienie przyrzeczeń i ślubowanie nowych Marianek odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 1830. Na tej Mszy św. zostaną też poświęcone medaliki i książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. Proszę o obecność dzieci z rodzicami.
  5. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki. Dzieci mogą, za zgodą rodziców, uczestniczyć z lampionem w bazylice albo łączyć się przez internet. Dzieci prosimy o wykonanie albumu z rysunkami do Ewangelii z danego dnia. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o dekalogu.
  6. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz.1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zamarłych o godz. 1800.
  7. W środę, po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
  8. Od IV Niedzieli Adwentu tj. 20 grudnia zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Będą one głoszone tradycyjnie w bazylice i przez internet. W ten sposób pragniemy pomóc parafianom i pielgrzymom w owocnym przeżyciu Bożego Narodzenia.
  9. Od dzisiejszej niedzieli możemy, po Mszach św., zakupić u Marianek i ministrantów pierniczki na święta. Ofiary przeznaczone są dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
  10. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2021 w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 6 zł i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić pamiątki Bożonarodzeniowe.
  13. Dziękujemy za wszystkie ofiary materialne i rzeczowe składane na sanktuarium. Ofiarodawców polecamy opiece Maryi w naszych modlitwach.
  14. Misjonarze Świętej rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.