1. Dziękujemy przedstawicielom „Orlej Straży” za przybliżenie nam swojej działalności i sytuacji chrześcijan w Iraku. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na działalność fundacji, szczególnie na pomoc chrześcijanom w Iraku. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do dopełnienia tego przykazania kościelnego.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i w piątek wspomnienie bł. Męcz. Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka, Pr. i Towarzyszy i w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Pr. i DK.
  5. W czwartek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Uroczysta Suma już na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy po Gaju, o godz. 1000. Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów, oraz Parafian i Pielgrzymów. Przybądźcie jak najliczniej dla uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy pamiętać o maseczkach w czasie Mszy św. i procesji, lub o zachowaniu 2 metrowego dystansu.
  6. W tygodniu, do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. Prosimy o używanie maseczek w czasie procesji lub 2 metrowego dystansu.
  7. W sobotę spotkanie dla uczestników kursu lektorskiego o godz. 900.
  8. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej w naszym Sanktuarium. Na razie będzie ona działać tylko dla umawiających się na spotkanie telefonicznie. Telefon znajduje się na tablicy informacyjnej na Domu Pielgrzyma.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację krzyża. Ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić też napoje i lody. Do restauracji „Arka” zapraszamy od piątku 12 czerwca. „Arka” czynna będzie w soboty i niedziele.
  12. Zapowiedzi przedślubne:
  • Mateusz Wojda, stanu wolnego, parafia św. Jakuba Większego, Gromadno
  • Weronika, Celina Tomasz, stanu wolnego, parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić swojego duszpasterza.
  1. Do wieczności odszedł Olgerd Narloch l. 58 z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek…
  2. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym
  3. przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.