Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jacka, Pr., w piątek wspomnienie św. Bernarda, O. i DK., w sobotę wspomnienie św. Piusa X, Pap. i w niedzielę wspomnienie NMP Królowej.
  3. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia.
  4. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msz św. o godz. 1100.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego sakramentu od godz. 1730 i na różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu, z powodu wyjazdu ks. Proboszcza na misje przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Chojna, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Od piątku 20 do niedzieli 22 sierpnia w Sanktuarium Rekolekcje Trzeźwościowe.
  8. W niedzielę 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej. W zeszłym roku w tym dniu szliśmy z procesją z obrazem Matki Bożej Góreckiej. W tym roku to w poniedziałek 23 sierpnia zapraszamy naszych Parafian i wszystkich czcicieli Matki Bożej Góreckiej do podziękowania Panu Bogu i naszej Królowej na Krajnie za ochronę w czasie trwającej epidemii koronawirusa  i zachowanie nas w zdrowiu i bezpieczeństwie oraz do proszenia z wdzięcznością o dalszą opiekę. Uczynimy to w uroczystej procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej przez całą naszą Parafię, zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach na modlitwę. Prosimy, aby w tych miejscach zgromadzili się ci, którzy nie mogą uczestniczyć w procesji. Prosimy, aby nawet przerwać prace rolnicze i uczestniczyć  w tej wyjątkowej modlitwie. Wyruszymy z naszej Bazyliki, po Mszy św. o godz. 800 i przejdziemy przez Gaj do Rataj, do krzyża, następnie szosą przez Wiktorówko. Tam pielgrzymka będzie modliła się przy kapliczce koło p. Jaworskich, a obraz na bryczce i ksiądz, przejedzie do krzyża przy szkole podstawowej. Po powrocie  pójdziemy od kapliczki szosą do Piesna, przejdziemy do Walentynowa i  wrócimy do Wiktorówka, kończąc naszą procesję w Bazylice. Zaangażujmy się w to podziękowanie i prośbę, ofiarujmy swój trud i czas, również jako ekspiacje za grzechy, wierząc, że Matka Boża Górecka będzie nas ochraniać przed wszelkim złem. Zdajemy sobie sprawę, że poniedziałek jest dniem pracy, ale prosimy o wyrozumiałość.  Tylko w ten dzień najbliższy wspomnieniu Matki Bożej Królowej w procesji może uczestniczyć ks. proboszcz.
  9. W niedzielę 29 sierpnia przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000. W tym dniu również Dożynki Gminne na stadionie w Łobżenicy. Rozpoczęcie o godz. 1400 przemarszem korowodu dożynkowego.
  10. Poradnia Małżeńska dostępna jest dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele  do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.