OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na IV  Niedzielę Wielkanocną 30.04.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 60 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołani w Kościele”. Prosimy o tę modlitwę Parafian i Pielgrzymów. Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Olszewskiemu MSF za przewodniczenie sumie odpustowej i  wygłoszone kazania z okazji Odpustu Dobrego Pasterza.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, B. i DK., w środę uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski, w czwartek wspomnienie św. Floriana, M. i w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
 3. Od poniedziałku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 1800. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństw Majowych.
 4. Od poniedziałku dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
 5. W poniedziałek próba generalna dla dzieci przed I Komunią św. o godz. 1600, a we wtorek o godz. 900 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziny i gości.
 6. W środę, w uroczystość Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 uroczystość I Komunii św. Pierwszeństwo w uczestnictwie mają rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o wybranie innej godziny Mszy św. przez pozostałych wiernych. Na Mszy św. o godz. 1200 modlimy się w intencji Ojczyzny z racji 232 rocznicy Konstytucji 3 Maja.
 7. W czwartek Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730 i modlitwy o powołania w czasie nabożeństwa majowego.
 8. W czwartek o godz. 1600 obowiązkowa próba dla dzieci mających rocznicę I Komunii św., a w piątek o godz. 1800 spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin.
 9. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie nabożeństwa majowego.
 10. W sobotę Trzeźwościowy Dzień Skupienia w Wysokiej.
 11. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 12. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1200, rocznica I Komunii św. dzieci klasy IV.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić kawę lub herbatę, a także zakupić lody.

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.