OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 27.11.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, ku czci Matki Bożej, sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 1830. Roraty dla dzieci będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1830. Dzieci przychodzą z lampionami i przynoszą serca z dobrymi uczynkami, z których będą losowane figurki Matki Boskiej. Dziecko zabierze figurkę do domu, aby tam ugościć Maryję. Dla dzieci będą rozdawane obrazki za uczestnictwo w Roratach. Na koniec, dla wytrwałych, nagrody. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki. Będą dla nich głoszone krótkie katechezy o szóstej prawdzie wiary.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja Apostoła i w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Pr.
 3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i za powołanych od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
 4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 5. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tzw. Noc Różańcową w intencji kapłanów: o świętość i wierność powołaniu.
 6. Również w sobotę w Sanktuarium konferencja dla kobiet „Przyjdź i poczuj się Godna”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Numer telefonu kontaktowego na plakatach.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiarność Bóg zapłać. Przypada również Dzień Modlitw za Bezrobotnych.
 8. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ks. Proboszcz głosi kazanie na odpuście św. Mikołaja w Dźwiersznie Wielkim. Spotkanie będzie w pierwszą niedzielę stycznia.
 9. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2023r. w cenie 7 zł., opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 18 zł. i małe za 10 zł. Od przyszłej niedzieli Marianki i ministranci będą rozprowadzać pierniczki świąteczne.
 10. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pod stojącą, przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej, choinką możemy położyć paczkę z artykułami higienicznymi, chemii gospodarczej, czy nowymi ubrankami dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dla hospicjum w Złotowie. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary i zapewniamy o codziennej modlitwie.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.