Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

1. Dzisiaj wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i prosimy, aby opiekowała się naszym Zgromadzeniem Misjonarzy Świętej Rodziny i naszymi rodzinami. Niech obdarza nas potrzebnymi łaskami i uczy życia ubogiego czyli życia „u Boga” w zaufaniu i pełnieniu woli Bożej. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na uczelnie katolickie.
  2. W piątek zakończenie Starego Roku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1730, nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne o godz. 1800 i o godz. 1830 Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów. Zapraszamy do służenia Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, ministrantów i Marianki. Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk udzielił na ten dzień dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy powinni w stosownym czasie uczynić inne dzieła pokutne.
  3. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie i nawleczenie nowego koralika do Różańca Góreckiego. Prośba o obecność „chrzestnych” poszczególnych paciorków, abyśmy mogli rozciągnąć różaniec w bazylice i wspólnie świętować to wydarzenie. Wieczorem o godz. 1730 z racji I Soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty /na Mszach św. poświęcenie wina/ i we wtorek święto Św. Młodzianków Męczenników.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  6. Dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w Pasterce. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały jasełka, szopkę i wszystkie dekoracje na Placu Objawienia, na terenie sanktuarium i w bazylice. Niech Święta Rodzina otacza Swoją opieką.
  7. Od poniedziałku 27 grudnia kolęda wg. planu z grudniowego „Głosu Góreckiego”. Rozpoczęcie o godz. 900 od Piesno Wybudowanie. Prośba, aby każdego dnia kolędy przywieźć i odwieźć księdza. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na renowację krzyża wiszącego w krużganku przy bazylice, koło zakrystii. Bóg zapłać.
  8. Z powody kolędy kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  10. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2022r. w cenie 5 zł.
  11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.