XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7 lipca 2019

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa, odprawiana w Studzience, z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki, o godz. 1000.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, Pr., w czwartek święto, św. Benedykta , OP., Patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, B. i M. i w sobotę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830, następnie różaniec z rozważaniami, nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesja światła wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. W niedzielę 14 lipca odpust NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. W ten dzień można prosić o nałożenie szkaplerza. Procesja zastąpi nabożeństwo różańcowe dla Róż Żywego Różańca.
  5. 19 lipca wyrusza po raz kolejny z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału. A jeśli ktoś nie może pielgrzymować, to może dołączyć się duchowo poprzez złożenie swoich intencji do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu, a pielgrzymi zaniosą je przed oblicze Czarnej Madonny 31 lipca.
  6. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Św. Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Rozpoczęliśmy dalsze prace przy krypcie pod prezbiterium. Wykonany wykop to rozpoczęcie budowy wejścia do kaplicy. Dalsze prace ruszą w najbliższym czasie.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    • Wojciech Pikulik, stanu wolnego, parafia Chrystusa Dobrego Pasterza, Białe Błota i Marlena Dacio, stanu wolnego, parafia św. Mikołaja Biskupa, Szaradowo
    • Michał Łubiński, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna i Patrycja Gwit, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.