Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
16.05.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i do Odpustu Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Nowenna codziennie w czasie Nabożeństw Majowych.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny do naszej Bazyliki na godz. 1800. W środę nabożeństwo połączone jest z Nowenną do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek z modlitwami za zmarłych. Od godz. 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W dni powszednie dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. We wtorek o godz. 1930 próba Misterium Męki Pańskiej. Prośba o obecność wszystkich aktorów, gdyż nie mamy wiele czasu na przygotowanie tego wielkiego dzieła.
  5. W piątek w Sanktuarium odbędzie się online Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki”. Uroczysta Msza św., transmitowana przez internet, o godz. 1100. Następnie prezentacja nadesłanych utworów o tematyce religijnej na adres mailowy sanktuarium Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do udziału: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej i Szkoły Specjalne oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego.
  7. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego w poniedziałek 24 maja. Odpust będzie połączony z uroczystymi obchodami jubileuszu 100 lat pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Rozpoczniemy je w sobotę 22 maja Mszą św. o godz. 900 rozpoczynającą sympozjum naukowe, a po Mszy św. wieczornej będzie przedstawienie przygotowane przez alumnów naszego Wyższego Seminarium Duchownego i od godz. 2100 czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego z uroczystą Pasterką o północy. W niedzielę 23 maja Msze św. z okolicznościowym kazaniem ks. Prowincjała Piotra Krupy MSF. Msza św. o godz. 1200 dla młodzieży, na którą serdecznie zapraszamy do uczestnictwa młodych z całego regionu Krajny. Msza św. o godz. 1500 rozpocznie Misterium Męki Pańskiej, które będzie połączone ze wspomnieniem naszych współbraci, męczenników II wojny światowej, zakończone nabożeństwem majowym przy krzyżu objawienia. Wieczorem o godz. 2000 Oratorium o św. Józefie przygotowane przez współbraci ze Złotowa. W poniedziałek 24 maja na Placu Objawienia o godz. 1000 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, którą odprawi ks. Wice prowincjał Andrzej Tron MSF, a o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju. Zapraszamy całą asystę i dzieci do sypania kwiatów. Pozostałe Msze św. o godz. 800 i 1830 będą odprawiane w bazylice. Nie ma w dzień odpustu Mszy św. o godz. 1500. O godz. 730 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o godz. 1800 uroczyste Nieszpory. Po Sumie planujemy Festyn za Domem Pielgrzyma. Do udziału zapraszamy Koła Gminnej Rady Kobiet i inne stowarzyszenia z wiosek naszej gminy ze swoimi wyrobami kulinarnymi i rękodziełami. Szczegóły zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację tryptyku z obrazem Matki Bożej ze Studzienki. Wszystkich darczyńców powierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić również napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.