Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 18.07.2021 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową NMP z Góry Karmel. Suma z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki o godz. 1000. Zachęcamy do przyjęcia w dniu dzisiejszym szkaplerza. Można prosić o nałożenie szkaplerza po każdej Mszy św.
  2. W dzisiejszą niedzielę w Pieśnie uroczyste obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej i poświęcenie pamiątkowego obelisku z tablicą poświęconą umęczonemu w Paterku ks. Wincentemu Tomaszowi MSF, przed domem, z którego pochodził. Rozpoczęcie przy figurze o godz. 1430. Msza św. polowa o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy, Zak., Patronki Europy i w sobotę wspomnienie św. Kingi, Dz.
  4. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  5. W tygodniu dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  6. W poniedziałek 19 lipca wyruszy z naszego Sanktuarium „Grupa Złota” Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, po Mszy św. o godz. 700. Mszę św. odprawi i pielgrzymów pożegna ks. Piotr Gałązka MSF, Asystent Prowincjalny. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 31 lipca, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny nasze intencje i ofiary. Możemy je składać do skrzynki znajdującej się na lewym filarze, przy głównym wejściu do Bazyliki. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  7. W poniedziałek będą sprawowane Msze św. wotywne o św. Józefie. Zawierzajmy się temu wielkiemu Patronowi w roku Jemu poświęconym. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. W przyszłą niedzielę 25 lipca, z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Zapraszamy jak najliczniej do naszego Sanktuarium, aby poświęcić swoje pojazdy i oddać się w opiekę Matki Bożej Góreckiej. Poświęcenie będzie się odbywać z bryczki na parkingach i drugi ksiądz poświęci pojazdy wewnątrz murów sanktuarium. Ochotnicza Straż Pożarna z Piesna będzie ustawiała samochody oraz w bramie wejściowej od strony cmentarza, Panowie Strażacy będą mieli pamiątkowe gadżety i będą zbierać ofiary. Składane ofiary przy poświęceniu, przeznaczone są na misje.
  9. Poradnia Małżeńska czynna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy, przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w swojej opiece.
  12. Przypominamy, że została odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Zapraszamy i zachęcamy do osobistego, fizycznego uczestnictwa w Eucharystii. Tylko takie realne spotkanie z Chrystusem w sakramentach obdarowuje łaską Bożą.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.